A program célja
A célunk a programmal az volt, hogy a mai magyar valóságban is bizonyítsuk a jóga élettani és pszichés áldásos hatását objektív mérésekkel és a szubjektív változások megjelentetésével.
A vizsgált paramérek és együttműködő szervezetek, személyek
A pszichológiai felmérés alapján az állapotszorongás, a vonás szorongás (ez általánosan meglévő szorongást jelöli), az észlelt stressz, a feladatközpontú és az érzelemközpontú megküzdés, a rugalmas alkalmazkodóképesség, – amely azt a képességünket jelöli, hogy gyorsan vissza tudjuk nyerni eredeti, jó állapotunkat testi-lelki szenvedés, illetve nehéz élethelyzetek átélése után -, valamint a WHO jóllét tesztje is szignifikánsan javult.
A 8 tesztből egyedül a szubjektív boldogság teszten nem értünk el javulást, a másik 7-ben igen. Ez még a pszichológusok várakozását is felülmúlta!
Jelentősen javult az összes máj érték, a vérnyomás, a csúcsáramlás és a testsúlyértékek, a csont és csont betegségek értékei, a gyomor és bél rendszer értékei, a szervezetben felgyülemlett szennyező anyagok értékei, a prostata értékek (3-ból 2) a nőgyógyászati értékek (9-ből 8), a bőr értékek (10-ből 9), az összes hormon érték (7-ből 7), az immun rendszeri értékek (9-ből 7), a női mell összes értéke, stb.
Így már nem kell többet nemzetközi szakirodalmakra hivatkoznunk, ha szeretnénk a jóga jó hatásait magyarázni. Saját magyar kutatásunk van erről.
Fábián László olimpiai bajnok, a MOB Sportigazgatója, és Győrfi János projektünk mentora és ötletgazdája gratuláltak az elvégzett munkához!
A projekt folytatása mellett döntöttek!
Köszönetnyilvánítás
- Pécsi Tudomány Egyetem Általános Orvosi Karának Magatartástudományi Intézetéből dr Szolcsányi Tibor, dr. Varga József, és dr. Birkás Béla.
- Az Adware Research Kft-től dr. Papp Zsuzsa, Bálint Anna és Rák László áldozatos munkáját.
- Szőts Rózsának (Pécs) , a Magyar Jóga Akadémia 2. évfolyamát elvégzett jógaoktatónak, az oktatást, a pécsi csapat összeszervezését és az együttműködési szerződés kidolgozását, amely a jogi alapot adta a közös munkánknak, valamint a Pécsi Tudomány Egyetem Általános Orvosi Karának Magatartástudományi Intézetével való kapcsolatot.
- Banka Annának (Budapest), aki a Magyar Jóga Társaság 2 éves oktatóképzését végezte el, az oktatást, az otthoni gyakorlást segítő tájékoztató anyag kidolgozását, valamint a záró szubjektív kérdőív elkészítését.
- Sirkó Kálmánné Valikának (Salgótarján), Sivananda jógaoktatónak, a Salgótarjáni csoportok oktatását, valamint a program nemzetközi szintre való kiterjesztését, a szlovákiai Füleki Jógacsoport programban való bekapcsolását.
- Gál Évának (Budapest), Agama jógaoktatónak, a csoportok oktatását, a jószándékú kísérletet a program gyermekek felé való kiterjesztésére.
- Dénesné Zsókának (Pécs), aki a Himalájai Jóga Tradíció oktatója a csoportjai oktatását, és a Pécsi Tudomány Egyetem Általános Orvosi Karával való kapcsolat további erősítését.
- Kéri Mónikának (Budapest), Sivananda jógaoktatónak, a csoportjai oktatását.
- Cseszneg Ágnesnek (Eger) aki a Magyar Jóga Társaság 2 éves oktatóképzését végezte el, a csoportja oktatását.
- Szabó Ramónának (Tapolca), aki a Magyar Jóga Társaság egy éves oktató képzését végezte el a csoportja oktatását.
- Hamburger Katának (Pécs), Kaya Kalp jógaoktatónak, a csoportja oktatását.
- Keresnyei Klárának és Szilágyi Gabriellának (Pécs) ,,akik a Magyar Jóga Akadémia I. évfolyamának hallgatói a csoportjaik összevont és külön-külön oktatását!